O co chodzi z alienacją rodzicielską – używać tego określenia, czy nie?
Alienacja rodzicielska to pojęcie, które od wielu lat nurtuje nie tylko specjalistów pracujących z rodzinami w konflikcie, ale też mediatorów. Dlaczego? Czym jest, skąd w niej tyle kontrowersji i można, czy nie można go stosować?
Odpowiedź na te i kilka innych pytań dotyczących tego zjawiska znajdziesz w tym odcinku. Wspominam o twórcy teorii – Richardzie Gardnerze, jego kontynuatorach, jak Karen Woodall i polskich specjalistach, m.in. dr Alicji Czeredereckiej, która sprowadziła tę teorię do Polski.
Ponieważ temat jest złożony, wielowątkowy i wymaga wiedzy specjalistycznej, której nie posiadam, bo nie jestem ani psychologiem, ani psychiatrą, bazowałam na opiniach, wypowiedziach i opracowaniach specjalistów, którzy się tym zajmują na co dzień. Tutaj znajdziecie te najważniejsze:
https://www.trudnerelacje.pl/home
https://alienacjarodzicielska.pl/
https://www.youtube.com/watch?v=sw0kWHEj7Xw
Zdaję sobie sprawę z tego, że treść tego odcinka nie wyczerpuje tematu, ale może będzie przynajmniej dobrym wstępem dla wszystkich, którzy jeszcze nie do końca są z nim zaznajomieni, a może nawet uporządkowaniem informacji dla tych, którzy już co nieco wiedzą 🙂
Zapisz się na newsletter!
Jeśli interesuje Cię temat mediacji i szeroko rozumianej komunikacji dołącz do nas. Raz w miesiącu wyślemy Ci maila z informacją o najnowszych publikacjach.
Pamiętaj, że w każdej chwili możesz się wypisać.
Przekazujemy tylko rzetelne informacje, żeby przybliżać prawdziwą twarz mediacji i tym samym, krok po kroku, burzyć błędne przekonania i opinie na jej temat. Pokażemy Ci, jak wszechstronne zastosowanie ma mediacja i jakie korzyści płyną z jej zastosowania:)
Inne odcinki
- 1
- 2
- 3
- Następne »